آلیشا بو بازیگر نقش جسیکا در سریال ۱۳ دلیل برای اینکه کیست؟

آلیشا بو ( Alisha Ilhaan Bo ) با نام کامل آلیشا ایلهان بو، متولد ۱۶ اسفند ۱۳۷۵ در اسلو نروژ، بازیگری است که بیشتر با نقش جسیکا دیویس در سریال ۱۳ دلیل برای اینکه ( Thirteen Reasons Why ) شناخته شده است.

 

در این مطلب قصد داریم تا بیوگرافی آلیشا بو و داستان سریال ۱۳ دلیل برای اینکه را تقدیمتان کنیم. با سایت جنتل همراه باشید:

 

داستان سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

داستان سریال ۱۳ دلیل برای اینکه

 

 جسیکا دیویس یکی از به یادماندنی ترین شخصیت های سریال ۱۳ دلیل برای اینکه است. این نقش؛ قهرمان اصلی، بهترین دوست سابق هانا بیکر، معشوق سابق شخصیت پیچیده ای به نام جاستین فولی و یکی از مظنونان اصلی قتل برایس واکر در فصل سه است.

 

در فصل اول، هانا بیکر و جسیکا دیویس دوست نزدیک الکس هستند اما این دوستی به دلیل سو تفاهم پایان می یابد. اندکی بعد، هانا بیکر خودکشی می کند و قبل از خودکشی، ۱۳ نوار برای ۱۳ فردی که باعث شدند وی خودکشی کند، ارسال می کند.

 

 جسیکا دیویس دومین نفری است که این نوارها را دریافت می کند. در این نوارها، هانا نشان می دهد که دوست جاستین یعنی برایس واکر در شب مهمانی که هانا و جسیکا در آن شرکت کرده بودند دختری را مورد تجاوز قرار داده است.

 

بیوگرافی و عکس های جذاب آلیشا بو

 

بعدا مشخص شد که آن دختر کسی نبوده است جز خود جسیکا و خاطرات سرکوب شده او که دوباره زنده می شوند اما معشوقه وقت او یعنی جاستین فولی به او دروغ می گوید و سعی دارد از دوست خود برایس محافظت کند.

 

در فصل دوم، جسیکا در دادگاه هانا شهادت می دهد و فرهنگ قلدری در دبیرستان را که باعث خودکشی هانا شد، افشا می کند اما واقعیت را در مورد برایس واکر نمی گوید. با این حال، سرانجام جسیکا با کمک والدینش، پرونده تجاوز را تشکیل می دهد. 

 

در فصل سه، برایس واکر به قتل می رسد و جسیکا دیویس به دلیل رابطه داشتن با قربانی، به یکی از مظنونان اصلی تبدیل می شود. جسیکا همچنین رهبر دانشجو ها می شود و می کوشد تا در دبیرستان، فضایی را برای دانش آموزانی که مورد تجاوز قرار نگرفته اند، ایجاد کند. این فصل همچنین نشان می دهد که او از آسیب تجاوز بهبود یافته است. 

 

 در فصل چهار، جسیکا مبارزه علیه فرهنگ تجاوز را ادامه می دهد، اما سلامت روان او شروع به پسرفت می کند. در نتیجه ی این موضوع، بسیاری از مرگ ها و هرج و مرج ها اتفاق می افتند، اما شخصیت جسیکا رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

 

آلیشا بو و آغاز کار حرفه ای 

فیلم ها و سریال های آلیشا بو

 

آلیشا بو در سریال ۱۳ دلیل برای اینکه بسیار درخشید اما این سریال اولین کار آلیشا نبود. آلیشا اولین کار خود را با فیلم ترسناک سرگرمی در سال ۲۰۰۸ آغاز کرد. او مدت کوتاهی پس از این فیلم، در نقش یک دانش آموز در فیلم رمانتیک کمدی  He’s on My Mind ظاهر شد.

 

او سپس با چندین نفش کوچک و به عنوان بازیگر میهمان در کار های مختلف حضور پیدا کرد و در چند قسمت از سریال موفق گرگ نوجوان نیز بازی کرد. 

در سال ۲۰۱۷، او وارد کمدی سیاه ۶۸ Kill شد و پس از آن، برجسته ترین بازی خود را با سریال ۱۳ دلیل برای اینکه به نمایش گذاشت.

 

خانواده آلیشا بو

 

آلیشا در اوسلو نروژ و از مادری نروژی بدنیا آمد و در سال ۲۰۰۴ به لس آنجلس مهاجرت کرد. آلیشا از سمت پدری، سومالیایی است. او به عنوان یک دو رگه ی نروژی- سومالیایی به اصالت خود بسیار افتخار می کند.

 

آلیشا خالکوبی مشابه با خالکوبی نقطه ویرگول سلنا گومز دارد و دارای دو سگ از نژاد canine به نام های لونا و تاتر است. همبازی آلیشا بنام تامی دورفمن یکی از دوستان صمیمی اوست.

 

 

همسر و روابط خصوصی آلیشا بو 

آلیشا در حال حاضر با کسی رابطه ندارد. او در سال ۲۰۱۷ با فردی بنام اسکات اوبرین رابطه داشت اما آلیشا در نهایت تمام عکس های اسکات را از اینستاگرام خود پاک کرد.

 

 

پیج اینستاگرام آلیشا بو 

آلیشا بو در اینستاگرام فعال است و هم اکنون ۴ میلیون دنبال کننده دارد. 

 

 

فیلم های آلیشا بو

 

۲۰۰۸- فیلم Amusement (سرگرمی) در نقش لیزا

 

۲۰۰۹- فیلم He’s On My Mind در نقش لاسی

 

۲۰۰۹- فیلم Plastic Makes Different  در نقش بروک

 

۲۰۱۲- فیلم Paranormal Activity 4 در نقش تارا

 

۲۰۱۷- فیلم ۶۸ Kill در نقش وایلت

 

۲۰۱۹- فیلم Gates of Darkness در نقش الکسا

 

۲۰۱۹- فیلم Poms در نقش کلوی

 

۲۰۱۹- فیلم Yes, God, Yes در نقش نینا

 

۲۰۲۲- فیلم When You Finish Saving the World ( وقتی نجات جهان را تمام کردی ) در نقش لی لا

 

۲۰۲۲- فیلم Do Revenge ( انتقام بگیر ) در نقش تارا 

 

 

سریال های آلیشا بو 

 

۲۰۱۲- سریال Parenthood

 

۲۰۱۳- سریال Trophy Wife در نقش چلسی

 

۲۰۱۴- سریال Modern Family در نقش تریسی

 

۲۰۱۴- سریال Extant در نقش برین

 

۲۰۱۴- سریال Days of Our Lives در نقش دافنه

 

۲۰۱۵- سریال Ray Donovan در نقش جانت

 

۲۰۱۵- سریال NCIS در نقش فارا

 

۲۰۱۵- سریال Casual در نقش بکا

 

۲۰۱۵- سریال CSI: Cyber در نقش گریس

 

۲۰۱۶- سریال Teen Wolf (گرگ نوجوان) در نقش گوئن

 

۲۰۱۷ تا ۲۰۲- سریال Reason Why 13 (سیزده دلیل برای اینکه) در نقش جسیکا دیویس

 

۲۰۱۸- دوبله نقش رینا در سریال Robot Chicken (مرغ ربات)

 

۲۰۲۳- سریال The Buccaneers ( ماجراجویان ) در نقش کانچیتا کلاسان 

 

 

موزیک ویدئو هایی که آلیشا بو در آن ها بازی کرده است:

 

۲۰۱۸- موزیک ویدئو Lost in Japan از شاون مندس و زد

 

۲۰۲۱- موزیک ویدئو Why Don’t You Touch Me: Part 1 از لئون بریجز 

خانواده آلیشا بو

Comments are closed.