بیلی ایلیش و حقایق بسیار خاص زندگی او + علت نپوشیدن لباس های بدن نما

ژانر موسیقی پاپ در دهه گذشته به شدت تغییر کرده است. زمانه در حال تغییر است و با شروع یک دهه جدید، علاقه مندان به موسیقی به دنبال چیز جدیدتری می روند. با وجود مجموعه ای جدید از خواسته ها برای موسیقی، صداهای تازه ای معرفی شده اند. در این میان، یک شخصیت با استعداد و منحصر به فرد بنام بیلی ایلیش نیز وارد این عرصه شده است.

 

چند سال پیش، بسیاری از افراد نام او را نشنیده بودند اما اکنون با وجود آهنگ Bad Guy، بیلی ایلیش دیگر یک هنرمند آزاد نیست. بیلی در حال حاضر یکی از موفق ترین هنرمندان در صنعت موسیقی پاپ است. با سایت جنتل همراه باشید تا حقایق جالب زندگی بیلی ایلیش را تقدیم حضورتان کنیم: 

 

بیلی ایلیش کیست؟

بیلی ایلیش کیست؟

 

بیلی ایلیش متولد ۲۷ آذر ۱۳۸۰ در منطقه‌ای به نام های‌لند پارک واقع در لس آنجلس کالیفرنیا است. او در یکی از مصاحبه هایش عنوان کرده است که از ۱۱ سالگی ترانه سرایی میکرده است. بیلی ایلیش اولین آهنگ خود بنام Ocean Eyes را در سال ۲۰۱۵ بر روی پلت فرم ساند کلود آپلود کرد.

 

بیلی ترانه این آهنگ را در اتاق خواب خود نوشت و تنها با صدای خود و نواختن گیتار توسط برادرش بنام فینیاس اوکانل (Finneas O’Connell)، این آهنگ را تهیه کرد. 

 

بیلی رابطه فوق العاده ای با برادرش دارد و حتی پس از بدست آوردن شهرت و موفقیت زیاد، اصرار دارد که در کنار برادرش کار کند.

 

آهنگ (Ocean Eyes) محبوبیت زیادی پیدا کرد و بدین ترتیب وی  اولین آلبوم EP ( آلبوم چند آهنگه) خود بنام Don’t Smile at Me را منتشر کرد. او در این مرحله، هنوز هنرمند شناخته شده ای نبود.

 

شهرت و محبوبیت بیلی ایلیش پس از انتشار آلبوم دوم خود بنام When We All Fall Asleep, Where Do We Go؟ “وقتی همه خوابیم، کجا می رویم؟” با سرعتی بیشتری رشد کرد. این ستاره پاپ آمریکایی در مصاحبه ای با جیمی کیمل چنین گفته است: 

” چهارده آهنگ در این آلبوم است. یکی از اهدافی که داشتم این بود که می خواستم آلبومی بسازم که بتوانم چهارده نفر را که هر کدام سلایق کاملاً متفاوتی دارند، داخل یک اتاق قرار دهم و اگر آلبوم خود را برای آنها پخش کنم، هر کس حداقل یک آهنگ را دوست داشته باشد.”

 

این نوع رویکرد گسترده و باز باعث شهرت بیلی آیلیش شد. او چیزی کاملاً جدید در دنیای موسیقی پاپ ارائه داد و در کل، شکل جدیدی به این سبک از موسیقی بخشید.

 

 او چیزهای زیادی برای ارائه دارد که حتی افرادی که ذائقه موسیقی آنها هیچ شباهتی به او ندارد، می توانند در آلبوم بیلی نقاط مشترکی پیدا کنند.

 

سن واقعی بیلی آیلیش چقدر است؟

سن واقعی بیلی آیلیش چقدر است؟

 

بیلی در حال حاضر ۲۳ سال دارد. درباره سن بیلی تصورات غلط زیادی وجود داشته است اما سن رسمی او نشان می دهد که وی متولد سال ۱۳۸۰ است.

 

زمانی که سن بیلی را در نظر میگیریم، حتی نمی توانیم تصور کنیم که چنین شهرتی را قبل از بزرگسالی به دست بیاوریم. بیلی آیلیش جوانترین هنرمندی است که موفق به کسب چهار دسته اصلی جوایز گرمی شده است. او همچنین دو رکورد گینس را نیز شکسته است.

 

بیلی در ۸ سالگی به خاطر اینکه حوصله اش در خانه سر می رفت، به یک گروه کر پیوست. او با فروتنی بسیار، شهرت و استعداد خود را مدیون والدین خود و کار خارق العاده ای که در تربیت او انجام داده اند می داند.

 

 مادر بیلی ایلیش، معلم و پدرش کارگر ساختمان بود. با اینحال والدین او به موسیقی علاقمند بودند و هر دو فرزند خود را از کودکی به موسیقی تشویق کردند. بیلی ایلیش و برادرش، درس های خود را بصورت از راه دور می خواندند و به همین دلیل فرصت بیشتری برای تمرکز بر روی سایر فعالیت هایشان داشتند. 

 

بیوگرافی بیلی ایلیش و برادرش
بیلی ایلیش و برادرش                                                                                    

بیلی آیلیش به غیر از موسیقی، چه کار دیگری انجام می دهد؟ 

با اینکه موسیقی علاقه اصلی بیلی است اما وی به طیف گسترده ای از هنر ها علاقه مند است. او از دوران کودکی از گرفتن عکس ها و فیلم های خلاقانه لذت می برد. بیلی سنگها، مجسمه های حیوانات، برگها و سایر اشیا را بصورت تصادفی را در حیاط خانه خود می چید و از آنها عکس می گرفت. 

یکی دیگر از علایق بیلی ایلیش  این بود که دوست داشت خود را از طریق رقص ابراز کند و به همین دلیل در چندین کلاس رقص شرکت کرد. متاسفانه وی به خاطر آسیب دیدگی، مجبور شد رقص را کنار بگذارد.

 

 این موضوع، او را از نظر روحی به هم ریخت اما وی در نهایت توانست با این موضوع کنار بیاید.

 

هنگامی که بیلی ۱۰ ساله شد، به اسب و اسب سواری علاقمند شد. در آن زمان، والدین بیلی توانایی پرداخت هزینه این کار را نداشتند. بنابراین، او داوطلب کار در اصطبل شد تا فقط بتواند اسب سواری کند.

 

 

بیلی الیش با ورود به صنعت موسیقی، بیشتر درگیر چه موضوعاتی شد؟ 

بیلی یکی از معدود هنرمندانی است که در مورد سلامت روان خود، بصورت شفاف صحبت کرده است.  این خواننده ۱۸ ساله مجبور شده تا با افسردگی دست و پنجه نرم کند. او گفته است که این افسردگی از زمانی شروع شد که در ۱۳ سالگی مجبور به کنار گذاشتن رقص شد. افسردگی چیزی نیست که به راحتی درمان شود اما او مدتی به مسافرت رفت و به هواداران خود اطمینان داد که تمام تلاش خود را برای مراقبت از خود انجام می دهد.

 

 

سندروم تورت و سینستزیای بیلی آیلیش چیست؟ 

سندرم تورت نوعی اختلال در سیستم عصبی است. افرادی که با این سندرم زندگی می کنند تیک های تصادفی را تجربه می کنند. این تیک ها ممکن است به صورت کشیدگی عضلات و اسپاسم بروز کنند.

 

این تیک ها برای مدت طولانی دوام نمی آورند اما فرد، این حرکت را تکرار می کند و از کنترل خارج می شود. این بیماری نسبتا رایج است و پنهان نکردن این بیماری از سوی بیلی واقعا ستودنی است. زمانی که بیلی آیلیش در برنامه الن شو حضور پیدا کرد، در مورد بیماری خود چنین گفت:

 

“این چیزی است که من با تمام وجود با آن زندگی کرده ام. همه دوستان، خانواده و نزدیکان من می دانند که من به این بیماری مبتلا هستم. چیز دیگری به غیر از این وجود ندارد. من هرگز چیزی در این مورد نگفتم زیرا نمی خواستم این موضوع، هویت مرا تعریف کند.”

این خواننده مشهور، به یک بیماری بسیار نادر دیگر بنام سینستزیا مبتلاست. سینتزیا، ترکیبی از حواس پنجگانه است. این بدان معناست که او می تواند صداها را “ببیند” و “رنگها را بشنود.”

 

 این یک قدرت فوق العاده است! یکی دیگر از افراد مشهور که این شرایط را دارد، لرد است. لرد در چند سال اخیر در مورد شرایط خود بصورت واضح سخن گفته است. 

در حالی که برخی افراد ممکن است تصور کنند این سندرم ساختگی است، اما تحقیقات علمی برای پشتیبانی از تجربیات و ادعاهای افرادی که با سینستزیا زندگی می کنند وجود دارد.

 

بیلی آیلیش  طرفدار چه چیزی است؟

 در سال ۲۰۲۰ که ماجرای مربوط به مرگ جرج فلوید به وجود آمد، بیلی از طریق پست های اینستاگرام خود، حمایت خود از جنبش جان سیاه پوستان نیز مهم است (Black Lives Matter) ابراز کرد. او در مورد این موضوع آگاهی بخشید و برخی منابع را در اختیار طرفداران خود قرار داد تا آنها نیز به این جنبش کمک کنند.

 

چرا بیلی ایلیش لباس های پوشیده می پوشد؟

 

در دنیایی که زنان سلبریتی تشویق می شوند تا بخش بیشتری از بدن خود را به نمایش بگذارند، بیلی روش متفاوتی را در پیش گرفته است. تقریبا غیر ممکن است که بتوانید لباس های باز و غیر پوشیده ای از بیلی ایلیش ببینید. او ترجیح می دهد تا همواره لباس های گشاد بپوشد.

 

بیلی اخیرا سخنرانی قدرتمندی در این رابطه انجام داده و چنین گفته است: ” من هرگز نمیخواهم تا جهان همه چیز را در مورد من بداند. به همین دلیل است که لباس های گشادی می پوشم. هیچ کس نمی تواند نظری در این رابطه داشته باشد چرا که آن ها چیزی که زیر این لباس است را نمی بینند. “

چرا بیلی ایلیش لباس های پوشیده می پوشد؟

Comments are closed.